Rok 2013/2014

Kiermasz 2014

WIOSENNY KIERMASZ KSIĄŻKI

W sobotę 24 maja 2014 r. na placu przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się tradycyjny Wiosenny Kiermasz Książki. Pogoda sprzyjała w tym roku miłośnikom słowa pisanego, żadna chmurka nie przestraszyła sprzedających i kupujących. Organizatorzy kiermaszu- siemiatyccy bibliotekarze i pracownicy SOK- zadbali o miejsce i atmosferę. Chętnych do zakupu książek po atrakcyjnych cenach było wielu. Niektórzy dopiero w tym roku odkryli kiermasz, inni są jego stałymi bywalcami od lat.


Nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły wystawili pokaźny zbiór literatury pięknej, a także poradniki i literaturę popularnonaukową- książki z różnych powodów nieprzydatne w bibliotece szkolnej. Kiermasz pomogły przygotować uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki. Sprzedaż książek odbywała się również przez dwa tygodnie na terenie szkoły. Cieszy fakt, że wśród naszych uczniów ciągle jeszcze funkcjonuje dosyć liczna grupa zwolenników książki papierowej.

Za pieniądze uzyskane podczas kiermaszu, zostaną zakupione nowości czytelnicze do biblioteki szkolnej.