Rok 2013/2014

Konkurs Młodych Poetów

Rok 2014 ogłoszony został Rokiem Czytelnika i Czytelnictwa, dlatego tematem przewodnim 15. edycji Konkursu Młodych Poetów była książka. W czwartek 20 marca 2014 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce podsumowanie całej imprezy. W zmaganiach młodych poetów wzięło udział siedmioro uczniów. Teksty oceniało jury w składzie: prof. Ewa Iwaniak-przewodnicząca, prof. Alina Wolszczuk oraz przedstawiciel uczniów- Krzysztof Arcimowicz z kl. II A. W czasie, kiedy komisja ustalała werdykt publiczność miała okazję wysłuchać konkursowych wierszy oraz fragmentów książki „Dom z papieru” autorstwa Carlosa Marii Dominigueza.

Decyzję jury ogłosiła prof. Ewa Iwaniak. Pierwsze miejsce zajął wiersz „Zasada trzecia- wiem, co czytam” Pauliny Zbieć z kl. II E. Druga nagroda, za tekst „Książka jest dobra na wszystko”, przypadła Pawłowi Tereszkiewiczowi z kl. I C, a trzecia- Karolinie Derewońko z kl. II A za wiersz „***Książka, czymże jest?”. Dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczyła młodzieży dyrektor Bożena Krzyżanowska.

Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu prowadzili uczniowie II B LO: Luiza Bergcholc i Przemysław Marczak, a organizacją imprezy zajmowała się prof. Alina Wolszczuk i nauczyciele bibliotekarze.