Rok 2013/2014

Konkurs fotograficzny

KONKURS FOTOGRAFICZNY

W czwartek 16 stycznia 2014 r. w czytelni miało miejsce spotkanie jury VIII edycji szkolnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy naszej szkoły. W skład komisji oceniającej weszli: dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska- przewodnicząca, Renata Prokopiak- instruktor plastyki oraz Anna i Jacek Wysoccy- fotografowie. Swoje prace do konkursu, w sumie 23 zdjęcia, zgłosiło dziewięcioro uczniów. Jury przy ocenie brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, który brzmiał w tym roku „Oblicza wody- powiat siemiatycki w obiektywie”, a także oryginalność spojrzenia i wykonanie. Jak zazwyczaj bywa zdania komisji były trochę podzielone, tym bardziej, że wszystkie tegoroczne fotografie wyróżniały się dobrą jakością.

Ostatecznie zdecydowano, by przyznać trzy nagrody i wyróżnienie. Najwyżej oceniono cykl trzech zdjęć Małgorzaty Tatarczuk z kl. I C, drugim miejscem nagrodzono dwa zimowe zdjęcia Kamili Kamieńskiej z kl. I A, trzecie miejsce zajęły trzy fotografie Norberta Kwiatkowskiego z kl. III A. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Putko z kl. II B za intrygujące zdjęcie „Kluczem na zachód”.

Wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Konkursu Fotograficznego odbyło się 20 stycznia podczas długiej przerwy w bibliotece szkolnej. Podsumowania imprezy dokonała dyrektor szkoły i przewodnicząca jury p. Bożena Krzyżanowska, która również wręczyła dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Ogłoszony również został temat kolejnej edycji konkursu: „Okiem fotoreportera- powiat siemiatycki w obiektywie”.

NAGRODZONE ZDJĘCIA:

1. Małgorzata Tatarczuk kl. I C LO