Rok 2013/2014

pszp logo2

 

Andrzej Pilipiuk 

 

Konkurs „Czy znasz twórczość…?” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, odbywający się w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”, dotyczył w tym roku twórczości jednego z najpopularniejszych obecnie autorów polskich- Andrzeja Pilipiuka. Wzorem lat ubiegłych młodzież mogła wziąć udział w czytelniczej lub plastycznej formie konkursu. Troje uczniów naszej szkoły złożyło swoje prace w konkursie plastycznym- w tym roku trzeba było wykonać plakat promujący twórczość Andrzeja Pilipiuka. Prace Luizy Bergcholc (IIB), Karli Drewnowskiej (IC) oraz Marka Trochimiaka (IIC) zakwalifikowane zostały przez organizatorów do etapu międzyszkolnego i przesłane do Białegostoku.

Do „zmagań czytelniczych” w etapie szkolnym konkursu przystąpiło dziesięć osób, które 22 października napisały test sprawdzający składający się z 30 pytań zamkniętych.

Rozdanie dyplomów i nagród uczestnikom szkolnego etapu konkursu „Czy znasz twórczość Andrzeja Pilipiuka?” miało miejsce 29 października 2013 r. w czytelni szkolnej. Książki, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczyła zwycięzcom dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska.


Najwięcej punktów zdobyła Justyna Bukrewicz z klasy III E, a miejsce drugie zajęli Krzysztof Arcimowicz z klasy IIA i Adam Sakowski z klasy IVT. Wszyscy laureaci reprezentowali naszą szkołę w białostockich zmaganiach międzyszkolnych.


Kolejny test ze znajomości twórczości Andrzeja Pilipiuka młodzież napisała 13 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Prace plastyczne w tym czasie oceniło jury w składzie: przewodnicząca- Beata Wasilewicz (artysta malarz), członkowie- Magdalena Kraszewska, Małgorzata Kakareko – Wiszowata, Elżbieta Korzeniecka (nauczyciele bibliotekarze CEN w Białymstoku).

Ogłoszenie wyników w obu formach konkursu miało miejsce podczas konferencji nauczycieli bibliotekarzy, która odbyła się 21 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Białymstoku.

Okazało się, że w konkursie plastycznym wyróżnione zostały prace dwóch uczennic z naszej szkoły. Luiza Bergcholc, podobnie jak w roku ubiegłym, zajęła I miejsce, a plakat Karli Drewnowskiej, biorącej udział w konkursie po raz pierwszy, nagrodzony został drugą lokatą. W konkursie czytelniczym wyróżnienie otrzymał Krzysztof Arcimowicz. Podczas wyjazdów do Białegostoku uczniami opiekowała się prof. Ewa Boguszewska.

 

Spotkanie autorskie

Uczestnicy konkursu z naszej szkoły oraz klasa I C LO, pod opieką prof. Moniki Basisty i prof. Jolanty Grzymkowskiej, wzięli udział w spotkaniu z Andrzejem Pilipiukiem. Miało ono miejsce 4 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Andrzej Pilipiuk opowiadał o swojej twórczości oraz życiu codziennym pisarza w intrygujący i zabawny sposób, czym zyskał z pewnością kolejnych czytelników. Młodzież miała okazję porozmawiać z autorem, kupić jego książki, a także poprosić o autograf i wspólne zdjęcie.


Laureaci konkursu 

Prace plastyczne