Rok 2012/2013

Wiosenny Kiermasz Książki 2013

Książki na tegoroczny Wiosenny Kiermasz pomogli przygotować uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki. Pozycje pochodzące ze zbiorów oraz dary zostały sprawdzone i posegregowane według tematyki pod czujnym okiem nauczycieli bibliotekarzy. Już w drugiej połowie kwietnia książki zostały wystawione w czytelni szkolnej i cieszyły się niemałą popularnością wśród młodych czytelników.

Miejski Wiosenny Kiermasz Książki odbył się w sobotę 11 maja 2013 r., tradycyjnie na placu przed budynkiem Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej. Stoiska z książkami wystawiły inne siemiatyckie biblioteki, stowarzyszenia oraz osoby prywatne. Tym razem sprzedającym i kupującym pogoda sprzyjała- było słonecznie i ciepło. Podczas kiermaszu można było kupić bardzo tanio ciekawe tytuły z literatury pięknej oraz książki o tematyce popularnonaukowej, poradniki i słowniki.

Celem kiermaszu, organizowanego już od siedmiu lat, jest promocja książki i czytelnictwa, zdobycie środków na nowości do bibliotek oraz integracja środowiska lokalnego i wspólna zabawa. Jej pomysłodawcami są siemiatyccy bibliotekarze, a w organizacji imprezy każdego roku bierze udział Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży nieprzydatnych w szkole tytułów naszą bibliotekę wzbogacą w tym roku nowości czytelnicze o wartości ponad czterystu złotych