Rok 2012/2013

Konkurs Fotograficzny

9 stycznia 2013 r. w czytelni szkolnej zebrało się jury w składzie: dyrektor Bożena Krzyżanowska, p. Jacek Wysocki- fotograf, p. Renata Prokopiak- instruktorka plastyki. Komisja oceniała zdjęcia zgłoszone do VII edycji Konkursu Fotograficznego, której temat brzmiał: „Piękno podlaskiego krajobrazu”.

Debata jury trwała dosyć długo, gdyż niełatwo było wyłonić najlepsze spośród 23 zaprezentowanych fotografii. Trudno jest ocenić krajobraz, piękny z natury, dlatego komisja szczególną uwagę zwróciła na kompozycję obrazu. Ostatecznie spośród ośmiorga uczestników wyróżniono troje:

1 miejsce: Magdalena Jaroszuk z kl. II F (zdjęcia: „Zimowy pejzaż” i „Leśna droga”)

2 miejsce: Paulina Kobus z kl. III C (zdjęcie: „Zakola Bugu”)

3 miejsce: Anna Maria Moczulska z kl. II B (zdjęcie: W jesiennym słońcu…”)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy- nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo Zakład FotoWysoccy nagrodził zdobywczynie dwóch pierwszych miejsc możliwością wykonania bezpłatnie portretów fotograficznych.

Rozdanie dyplomów i nagród miało miejsce 14 stycznia 2013 r. w czytelni szkolnej podczas długiej przerwy. Nagrody wręczyła dyrektor Bożena Krzyżanowska w obecności zainteresowanej młodzieży oraz nauczycieli bibliotekarzy- organizatorów konkursu.