Aktualności

Aktualności

Tydzien bibliotek

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w akcji promowania książek i czytelnictwa. Prosimy o przygotowanie reklamy książki, którą warto przeczytać. Zachęcamy do przygotowania jednej z dwóch proponowanych wersji.

Nagraj i prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :

- film, w którym mówisz o swojej ulubionej książce (około 30 sekund)

LUB

- plik audio (około 30 sekund) + zdjęcie, na którym czytasz książkę

W nagraniu powinny znaleźć się następujące informacje:

- autor i tytuł książki;

- rodzaj literatury (np. fantastyka, kryminał, thriller albo książka z filozofii, psychologii itp.);

- krótkie uzasadnienie z jakiego powodu książka Ci się podobała i dlaczego polecasz ją innym.

Nadesłane reklamy umieścimy na szkolnym Facebooku i stronie internetowej naszej biblioteki.

Być może książki, które polecicie pozwolą czytającym przenieść się w inne światy, przeżyć niezapomniane chwile, przemyśleć ważne sprawy czy nauczyć się czegoś nowego.

Podziel się z innymi – nigdy nie wiadomo, komu w taki sposób możesz pomóc.

NA WASZE REKLAMY CZEKAMY DO 30 KWIETNIA 2021

Nauczyciele bibliotekarze

 

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

Drodzy uczniowieinformujemy, że istnieje możliwość wypożyczenia książek z naszej szkolnej biblioteki po wcześniejszym ich zmówieniu.

Zamówienia przyjmujemy na dwa sposoby:

1. Składanie zamówień wykorzystując konto w bibliotecznym programie MOL NET+. Dla osób, które nie założyły jeszcze swojego konta przygotowaliśmy pomoc: http://www.biblioteka.lo-siemiatycze.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=193&Itemid=194.

Pamiętajcie, żeby do zakładania konta wykorzystać adres mailowy, który otrzymaliście w szkole. ( Nie dotyczy to osób, które wcześniej założyły konta na inne adresy - konta te są nadal aktywne).

W przypadku problemów z dostępem do konta prosimy o maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Zamówienia na książki można wysyłać również bezpośrednio na adres mailowy biblioteki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odbiór zamówionych pozycji odbędzie się w terminie ustalonym mailowo lub telefonicznie (sekretariat tel. 85-655 25 62).

  

 

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do korzystania z serwisów:

Można pobierać przez Internet lektury i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Darmowe lektury, opracowania, audiobooki, e-booki i pliki w innych formatach na wolnej licencji.

Największa europejska kolekcja obiektów ze świata sztuki, kultury i nauki. Portal umożliwia dostęp do materiałów z bibliotek, muzeów, galerii i archiwów Europy: książki i manuskrypty, zdjęcia i obrazy, rzeźby i nuty, nagrania video i muzyka, pamiętniki i mapy.

Federacja Bibliotek Cyfrowych- serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury.

 

Więcej informacji na naszej stronie --- menu LINKI

 

Dla MATURZYSTÓW – informator PERSPEKTYW:

  1. Uczelnie publiczne- http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=115
  2. Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=80&Itemid=224
  3. Uczelnie niepubliczne

http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=116