Czytanie jest THE BEST 2023

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Czytanie jest THE BEST”, który od lat towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku. Organizatorami konkursu są: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi oraz Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Kategoria wiekowa D, w której mieszczą się nasi uczniowie, miała za zadanie wykonać plakat (afisz) promujący X Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Uczniowie z naszej szkoły wykonali 4 prace, które zostały wysłane do Białegostoku.

18 kwietnia 2023 r. jury w składzie:  Izabela Suchocka oraz  Jowita Wiśniewska, z Galerii im. Sleńdzińskich w Białmstoku, przyznało nagrody i wyróżnienia. Nagrodzony został plakat Justyny Kurzelewskiej z II C, a wyróżniony – Mateusza Tyborowicza z klasy II A  - gratulujemy. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 29 maja 2023 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Niestety nasi uczniowie nie byli na niej obecni, dlatego nagrody i dyplomy otrzymają w późniejszym terminie.

Nagrodzone prace można obejrzeć w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku w galerii ,,Na Złotej", potem będą eksponowane w filiach 7 i 8 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

  

WYNIKI KONKURSU

 

Plakat Justyny Kurzelewskiej 

Czytanie Justyna

Plakat Mateusza Tyborowicza

Czytanie Mateusz