Konkurs fotograficzny 2020 "Pocztówka z Podlasia"

4 grudnia 2020 r. zakończył się termin składania prac w szkolnym konkursie fotograficznym organizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy. Temat tegorocznej XV edycji brzmiał: „Pocztówka z Podlasia- powiat siemiatycki w obiektywie”. Zdjęcia, w związku z sytuacją epidemiologiczną, należało przesłać drogą elektroniczną. W konkursie wzięło udział szesnaścioro uczniów, którzy nadesłali 47 fotografii. Prace, również on-line, oceniło jury w składzie: dyrektor Bożena Krzyżanowska, fotografowie Anna Wysocka i Jacek Wysocki (FotoWysoccy), Małgorzata Mioduszewska-Scaduto (nauczyciel plastyki). Komisja miała w tym roku nie lada wyzwanie- trudno było wybrać najlepsze spośród tak wielu ciekawych zdjęć. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że przyznano cztery nagrody i cztery wyróżnienia. Poniżej prezentujemy werdykt i wybrane opinie członków jury.

Kamila Komoń kl. IIIA

Za cykl 3 zdjęć. Szczególną uwagę jury zwróciła fotografia „Domek”- Dobra kolorystyka, ciepłe światło kojarzy się z ciepłym wnętrzem chatki. Chłodny błękit nieba podkreśla atmosferę.

KamilaK1KamilaK2KamilaK3II miejsce

Elwira Żurakowska kl. IB

Za zdjęcie „Siemiatycze pod gołym niebem”- Świadoma kompozycja. Dobrze oddana wieczorna atmosfera. Nieostrość nie jest tu wadą, raczej zaletą- wprowadza spokój. Kadr dobrze skomponowany.

zurakowska

III miejsce -ex aequo

Michał Bilbin kl. IB

Za cykl 3 zdjęć- Spójny tematyczny cykl. Zdjęcia robione o różnych porach dnia i wieczoru (nocy), dobrze wykadrowane.

Bilbin1

• Bilbin2
  • Bilbin3Emilia Komoń kl. IB

Za cykl 3 zdjęć- Przemyślany dobór zdjęć, które się wzajemnie uzupełniają, pokazują Ziemię Mielnicką. Ciekawa kolorystyka zdjęć (ochra, ugier).

KomonE1

KomonE2

KomonE3

Wyróżnienia:

Agnieszka Gumieniak kl. IA- za zdjęcia „Nadchodząca burza”, „Zapatrzony Burek na drzewie”.

• GumieniakA1
  • GumieniakA2Wiktoria Filińska kl. 1B- za cykl 3 zdjęć
  • Filińska1
  • Filińska2
  • Filińska3Kamila Kryńska kl. IIG- za cykl 3 zdjęć
  • KrynskaK1
  • KrynskaK2
  • KrynskaK3Daria Osmólska kl. IB- za zdjęcie „Rzeka Bug”
  • Osmolska

Uczniom, których prace zostały nagrodzone lub wyróżnione gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.  O terminie wręczenia nagród i dyplomów uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA NADESŁANE NA KONKURS MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ: