Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

mmbs logoJak co roku październik w naszej bibliotece jest czasem szczególnym. Obchodzimy wówczas Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, jego hasło w 2019 brzmi - „Wyobraź sobie…”. Dlatego przygotowana gazetka okolicznościową nosiła ten samy tytuł, znalazł się na niej plakat tegorocznego święta. W związku z obchodzonym pod koniec września światowym „Tygodniem Zakazanych Książek” zorganizowano wystawę , którą można było oglądać przez cały październik. Dla niektórych czytelników książki na niej prezentowane były impulsem, by sięgnąć akurat po te pozycje, które z różnych powodów, w różnym czasie i miejscu były zakazane.

MMBS19

zakazane

W czytelni można było kupić książkę za przysłowiowego „zeta” w ramach Kiermaszu taniej książki oraz wziąć udział konkursie „Mój nauczyciel w dzieciństwie”. W dniach 7-11 października na zdjęciach sprzed lat należało rozpoznać nauczycieli uczących w naszej szkole.nauczyciel zd1

nauczyciel zd2

nauczyciel zd3

Rozstrzygnięcie miało miejsce w środę 16 października.  Na najlepszych czekały dyplomy i nagrody niespodzianki. Przygotowana prezentacja, zawierająca wyniki konkursu i wszystkie zdjęcia, wywoływała momentami salwy śmiechu, ale również odgłosy zaskoczenia i niedowierzania.

nauczyciel wyniki

nauczyciel wido1

nauczyciel wido2

Najlepsza wśród pierwszoklasistów, ale również spośród wszystkich uczestników konkursu, okazała się Katarzyna z IA. Wśród klas drugich, po dogrywce, Filip, Jakub i Marcin z II D uzyskali taką samą liczbę punktów i zdobyli równorzędne pierwsze miejsca.  Jeśli chodzi o klasy trzecie, najlepiej zgadywała Weronika z III B.

wszyscy nauczyciel

INNE WYDARZENIA

15 października zorganizowano wyjazd do Białegostoku na spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz, autorką relacji z podróży po Syberii i Gruzji, której książki są tematem tegorocznego konkursu czytelniczo-plastycznego „Czy znasz twórczość…?. WIĘCEJ

Gościem spotkania „Wyobraź sobie…, że pracujesz w mediach”, które odbyło się 17 października 2019 r. w bibliotece szkolnej, była Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, reporterka Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie24. WIĘCEJ