Reporter w bibliotece- Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

 17 października 2019 r. gościliśmy w bibliotece szkolnej Agnieszkę Bolewską-Iwaniuk, reporterkę Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie24. W spotkaniu zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy wzięli udział uczniowie klasy IE, IF oraz zainteresowani maturzyści. Pani Agnieszka rozpoczęła spotkanie opowieścią o początkach swojej pracy w mediach. Okazało się, że już jako dziecko marzyła o pracy dziennikarza radiowego, ale jej dorosłe wybory skierowały ją na studia ekonomiczne, później przez wiele lat pracowała jako logistyk. Charytatywna działalność w Świetlicy „Caritas” sprawiła, że Agnieszka Bolewska rozpoczęła współpracę z prasą lokalną, a następnie z Katolickim Radiem Podlasie. Obecnie jest jedną z najbardziej aktywnych i często nagradzanych reporterek tego radia. Prowadzi również tematyczną stronę na facebooku Agnieszka w Kinie(https://www.facebook.com/AgnieszkawKinie/), a jej opinie o filmach możemy poznać słuchając audycji radiowych.

Agnieszka1

 

Pani Agnieszka ciekawie mówiła o specyfice pracy reportera radiowego. Wielokrotnie podkreślała, że trzeba być ciekawym świata i ludzi oraz dyspozycyjnym w zasadzie 24 godziny na dobę. Zadaniem  reportera jest informowanie o tym, co się dzieje, ale też pomaganie innym i właśnie ten aspekt pracy najbardziej fascynuje panią Agnieszkę. Uczestnicy spotkania usłyszeli wzruszającą opowieść o akcji „Włosomania” przeprowadzonej  w marcu b.r. w siemiatyckich szkołach. Miała ona na celu pomoc dzieciom, które z powodu choroby straciły włosy, ale także informowanie o chorobie jaką jest łysienie plackowate. Akcja miała olbrzymi odzew społeczny, wiele osób oddało swoje włosy, by pomóc innym. Relacjonowanie takich wydarzeń, przeprowadzanie wywiadów z bohaterami akcji, obserwowanie pozytywnych efektów pracy- to naprawdę ogromna radość dla reportera.

Agnieszka2

Na zakończenie spotkania reporterka Katolickiego Radia Podlasie praktycznie pokazała, jak pracuje- przeprowadziła ankietę wśród młodzieży. Ankieta dotyczyła oczywiście czytelnictwa, ponieważ spotkanie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Pani Agnieszka poprosiła młodzież o podanie tytułu swojej ulubionej książki z dzieciństwa  oraz o krótką wypowiedź na temat, czy respondent czyta, a jeśli tak, to jakiego rodzaju książki. Być może z wypowiedzi uczestników spotkanie powstanie króciutka audycja radiowa! AUDYCJA

Agnieszka3

Agnieszka4

Pani Agnieszce Bolewskiej serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i polecamy jej audycje w Katolickim Radiu Podlasie oraz artykuły na Portalu Podlasie24 http://www.podlasie24.pl/.

Agnieszka5

Agnieszka6