„Czytanie jest the best!”

-laureatki konkursu plastycznego

 

Wiktoria Mulewska i Aleksandra Krajewska z kl. IA wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Czytanie jest the best!”. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego czytelnictwo oraz Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku i/lub Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”. Za swój plakat Wiktoria otrzymała jedną z czterech równorzędnych głównych nagród, natomiast praca Oli została wyróżniona. GRATULUJEMY!

Wiktoria

Wiktoria Bialy

 Akeksandra

OLa Bialy

 

 

12 kwietnia 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku rozpoczęły się VIII Międzynarodowe Targi Książki, podczas których miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego.

opera Bialystok

 

Organizatorzy konkursu to: TNBSP Oddział w Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi oraz SP nr 43 im. Simony Kossak. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, zachęcanie do podejmowania twórczych działań i umożliwienie prezentacji własnej twórczości. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w Operze i Filharmonii Podlaskiej podczas Targów, następnie w wybranych filiach Książnicy Podlaskiej (Filie nr 7 i 8). Prace wyróżnione wyeksponowano w ,,Galerii na Złotej” w budynku CEN oraz w wersji elektronicznej na stronie Bibservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.