Konkurs Młodych Poetów 2019 

 

11 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie szkolnego Konkursu Młodych Poetów. Po raz dwudziesty zorganizowała go pani Alina Wolszczuk przy współpracy z nauczycielami bibliotekarzami. Zadaniem młodzieży było napisanie tekstu poetyckiego tematycznie związanego z naszą szkołą.

MP 19 4

Z takim samym tematem zmierzyli się uczniowie dwadzieścia lat wcześniej. Tegoroczna uroczystość stała się okazją do jubileuszowych podsumowań i planowania zmian. Przez lata trwania konkursu młodzież napisała 180 wierszy na różne tematy- wszystkie „tomiki” z poprzednich edycji dostępne są w bibliotece szkolnej.

MP 19 3

W bieżącym roku swoje prace zgłosiły tylko 3 osoby,w związku z czym organizatorzy zdecydowali nie przyznawać miejsc w konkursie. Autorzy poezji otrzymali z rąk pani dyrektor Bożeny Krzyżanowskiej pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe.Wiersze konkursowe oraz kilka tekstów z pierwszej edycji zaprezentowała publiczności młodzież z klasy I A.

MP 19 2

Podsumowanie poprowadziły: Monika Mudel i Hanna Trasiuk, a zdjęcia robiła Kamila Komoń.

MP 19 1

Uroczystość zakończył występ Natalii Krajewskiej, która przy wtórze gitary zaśpiewała piosenkę Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”.

MP 19 5