Wydawca w bibliotece - Anna Sekielska

 

18 października 2018 r. gościliśmy w bibliotece szkolnej Annę Sekielską- szefową Wydawnictwa Tomasza Sekielskiego „Od Deski Do Deski”. Spotkanie przebiegało pod hasłem tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Książka to przyszłość”. Zorganizowali je nauczyciele bibliotekarze, a uczestnikami byli uczniowie klasy IC, IIA i IIIB wraz z nauczycielami.

Sekielska3

Pani Anna mówiła o swojej firmie i o wydawcach w ogóle, o prawach autorskich i drodze książki od pisarza do czytelnika.Dużo uwagi poświęciła nowym formom książki- audiobookom i e-bookom, zachęcała do korzystania z internetowych wypożyczalni e-booków. Każdy mógł wziąć do ręki elektroniczny czytnik i osobiście sprawdzić jego możliwości. Podczas spotkania znalazł się też czas na luźniejsze rozmowy o ulubionych książkach i pisarzach oraz o problemach z lekturami szkolnymi.      

Sekielska4

Sekielska6

 

 

Na zakończenie podziękowaliśmy naszemu Gościowi za ciekawe spotkanie wręczając książkowy upominek o symbolicznym tytule „Nie myśl, że książki znikną”, którego autorami są Jean-Claude Carriere oraz Umberto Eco.Sekielska5

Anna Sekielska przekazała w darze czytelnikom biblioteki szkolnej kilka książek, które ukazały się nakładem wydawnictwa „Od Deski Do Deski”, m.in. „Zapach Suszy” Tomasza Sekielskiego oraz tytuły z kryminalnej serii „Na F/aktach”.

Sekielska ksiazki

Sekielska7