Aktualności

Konkurs fotograficzny 2021 - Regulamin

KONKURS FOTOGRAFICZNY

POWIAT SIEMIATYCKI W OBIEKTYWIE

Edycja XVI – rok szkolny 2021/2022

„Śladami naszych przodków"

 

Organizatorem konkursu jest biblioteka Zespołu Szkół w Siemiatyczach.

 

Cele konkursu:

- promocja regionu;

- gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji fotograficznej regionu;

- popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki;

- umożliwienie miłośnikom fotografowania zaprezentowanie swojego dorobku.

 

Konkurs skierowany jest do młodzieży Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Dopuszcza się składanie tylko własnych prac fotograficznych.

Zdjęcia muszą być wykonane na terenie powiatu siemiatyckiego i przedstawiać architekturę - budynki sakralne, mieszkalne, gospodarcze, miejsca pamięci, kapliczki, cmentarze itp.

 

Prace konkursowe:

a) mogą być nadesłane w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG (rozdzielczość min. 1795x2551 pikseli). Każdy plik JPG należy podpisać tytułem zdjęcia. W mailu trzeba podać imię, nazwisko i pseudonim autora oraz wykaz tytułów zdjęć z miejscem ich wykonania;

 

b) mogą być dostarczone do biblioteki w formie czarno-białej lub barwnej odbitki na papierze fotograficznym formatu 15 x 21cm; Na odwrocie zdjęcia należy umieścić podstawowe informacje o nim – tytuł, miejsce wykonania oraz pseudonim autora. Do prac powinna być dołączona zaklejona koperta z tym samym pseudonimem, wewnątrz której na kartce należy podać imię, nazwisko oraz wykaz zgłoszonych prac (tytuł, miejsce wykonania).

 

Dopuszcza się korektę polepszającą jakość zdjęć (wyostrzanie, kontrast, nasycenie,

rozjaśnienie).

 

Każdy uczestnik konkursu może złożyć od 1 do 3 fotografii.

 

Prace należy składać w terminie do 3 grudnia 2021 r.

 

Fotografie oceniać będzie powołane przez Organizatorów jury. Prace, które nie spełnią wymogów regulaminu nie będą brane pod uwagę. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

 

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w grudniu 2021 r. O dokładnym terminie uczestnicy zostaną poinformowani.

 

Prace konkursowe przechodzą na własność Organizatorów, którzy mają prawo do nieodpłatnego wykorzystania ich do celów promocyjnych i reklamowych.

Organizatorzy

-nauczyciele bibliotekarze