Czytamy seniorom

Młodzież Zespołu Szkół w Siemiatyczach kolejny już rok współpracuje z Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Siemiatyczach. Uczniowie odwiedzają pensjonariuszy, pomagają im w codziennych zajęciach, umilają czas grami lub rozmową. Wolontariusze zawsze pamiętają o podopiecznych Zakładu w okresie świąt.

Tegorocznym nowym i dobrym pomysłem okazało się przyniesienie na jedno z październikowych spotkań z pensjonariuszami książek i czasopism. Uczniowie podzielili się na grupy i każda z grup czytała swoim podopiecznym w salach. Do lektury, po konsultacjach z bibliotekarzami szkolnymi, wybrano krótkie opowiadania oraz artykuły z czasopism. Jedna z seniorek wyznała, że w młodości nie czytała zbyt wiele, gdyż nie miała na to czasu. Za to teraz, po wizycie młodych lektorów, bardzo chętnie spędza czas przy lekturze. Odkryła na nowo radość czytania, młodzież przynosi więc na wizyty kolejne książki.

Wolontariuszami opiekuje się pani Iwona Hapanowicz-Charko, która wspiera młodych ludzi swoimi pomysłami i własnym zaangażowaniem.