Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Z książką w tle”

8 grudnia 2017 r. w czytelni szkolnej odbyło się podsumowanie XII edycji szkolnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy. Tegoroczny temat - „Z książką w tle” - podobał się młodzieży, o czym świadczy duże zainteresowanie konkursem. Ostatecznie wzięło w nim udział 13 osób, które zgłosiły 26 zdjęć. Większość uczniów biorących udział w konkursie to członkowie działającego w szkole Koła Fotograficznego prowadzonego przez pana Krzysztofa Jermakowicza. Obradujące 6 grudnia profesjonalne jury (Dyrektor Bożena Krzyżanowska- przewodnicząca, pani Renata Prokopiak - instruktorka plastyki, państwo Anna i Jacek Wysoccy - fotografowie) podkreśliło wysoki poziom tegorocznych prac.

Po konstruktywnej dyskusji komisja ogłosiła werdykt:

• I miejsce: Paulina Kiczko, kl. IIIB

• II miejsce: Aleksandra Garanatowska, kl. IIB (Koło Fotograficzne)

• III miejsce: Agata Wawrzyniak, kl. IIIB (Koło Fotograficzne)

• Wyróżnienie: Gabriela Boguszewska, kl. IIB (Koło Fotograficzne)

W tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego przyznano również Nagrodę Publiczności. W trwającym tydzień głosowaniu wzięło udział 129 osób, z czego najwięcej (26) zagłosowało na intrygujące fotografie czytających chłopaków z klasy III C. Zdjęcia wykonała i Nagrodę Publiczności zdobyła Marta Weremijewicz z klasy IC.

Nagrody książkowe laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Dyrektor Szkoły Pani Bożeny Krzyżanowskiej. Wśród uczniów biorących udział w głosowaniu Pani Dyrektor rozlosowała również kilka drobnych upominków-niespodzianek.

Uczestnicy konkursu:

• Gabriela Boguszewska (II B, Koło Fotograficzne)
  • Wiktoria Czeczuk (II B)
  • Justyna Daniluk (I C, Koło Fotograficzne)
  • Aleksandra Demianowicz (I C)
  • Aleksandra Granatowska ( II B, Koło Fotograficzne)
  • Joanna Jachimczuk (III B)
  • Katarzyna Jarocka (III A, Koło Fotograficzne)
  • Paulina Kiczko (III B)
  • Karina Kuźmik (II B, Koło Fotograficzne)
  • Katarzyna Michnowska (I C, Koło Fotograficzne)
  • Weronika Sobecka (II B, Koło Fotograficzne)