Rok 2017/2018

Projekt „Upoluj swoją książkę”

Nasza szkoła, jako jedna z 1000 placówek w całej Polsce,wzięła udział w pierwszej edycji projektu Upoluj swoją książkę. Jest on organizowany z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Cel akcji to kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży i popularyzacja różnych form książki elektronicznej. Honorowy Patronat nad całym wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzięki udziałowi w projekcie w dniach 2-30 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Na szkolnych korytarzach zostały rozwieszone 3 plakaty (wyjście z nowej szkoły, okno obok automatu z kawą, drzwi między starą i nową szkołą – 2 piętro).

Aby czytać/ słuchać należało:

• Pobrać darmową aplikację Woblink.com

• Zeskanować kod znajdujący się na plakacie

• I czytać

Przez cały listopad osoby korzystające z akcji miały szansę na wspaniałe nagrody!

Należało zaglądać na stronę czytaj.pl oraz facebooka akcji - fb.com/czytajpl .

Do programu zaangażowano ambasadorów czytania, wśród których znalazł się również nasz uczeń- Jakub Lachowski z kl. I A LO.

Poprzyjmy go na Instagramie!!!