Promocja czytelnictwa

Wydarzenia promujące czytelnictwo

Uczniowie klasy I C zachęcali do przeczytania książki pt. ”Gwiazd naszych wina”. To wnikliwa, odważna i humorystyczna powieść zgłębiająca kwestię życia i miłości. Jest to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Czytanie odbyło się 14 czerwca, w czasie długiej przerwy. Uczniowie odczytali fragmenty utworu, ilustrując je zdjęciami i muzyką z filmu, który został nakręcony na podstawie tej powieści.

---------------------------------

4 kwietnia 2017 r. 1 B zaprezentowała 2 tytuły „Zakochani w świecie – Indie” Joanny Grzymkowskiej – Podolak oraz „Kubę Błaszczykowskiego: Kolekcję Przeglądu Sportowego -11 wspaniałych”.

---------------------------------

Uczniowie nasi mają wiele pasji i zainteresowań i, co najważniejsze, chcą i potrafią się nimi dzielić. W ramach omawianych na lekcjach języka angielskiego zagadnień związanych z przestępczością, Ola Kasperuk z klasy IIC zaproponowała, że przeprowadzi lekcję o jej ulubionym bohaterze Sherlocku Holmesie. Przygotowała więc prezentację o tym sławnym angielskim detektywie oraz o twórcy tej postaci sir Arturze Conan Doyle’u. Dopełnieniem tego były zadania na spostrzegawczość, kalambury, zagadki muzyczne i słowne, które związane były właśnie z postacią Sherlocka Holmesa.

---------------------------------

We wtorek dnia 27 lutego 2017 r. klasa I A z wychowawcą Krzysztofem Derehajło zaprezentowała książkę pt.: "Miasto 44". Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Po zakończeniu czytania można było zobaczyć krótki fragment filmu na podstawie książki o tym samym tytule.

---------------------------------

15 grudnia 2016 klasa II C zaprezentowała książkę Wojciecha Drewniaka- "Historia bez cenzury" - OSTRZEŻENIE! - Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z czytania… chociaż pewnie będziesz żałować.