Rok 2016/2017

Spotkanie autorskie z Joanną Grzymkowską – Podolak i Jarosławem Podolakiem

Zakochani w świecie czyli spotkanie autorskie

z Joanną Grzymkowską – Podolak

i Jarosławem Podolakiem


W piątkowe popołudnie 30 września w czytelni Zespołu Szkół w Siemiatyczach odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Grzymkowską – Podolak i Jarosławem Podolakiem. To dziennikarsko-operatorskie małżeństwo od kilku lat podróżuje po różnych zakątkach świata. Owocem tych podróży są dwie książki- „Zakochani w świecie. Maroko” i „Zakochani w świecie. Indie”, o których twórcy opowiadali.

Uczestniczące w spotkaniu klasy IA, IB, IIA IIIB miały okazję poznać nie tylko te egzotyczne kraje, ale także dowiedzieć się, dlaczego goście zdecydowali się na dosyć nietypową formę poznawania świata. Prezentacja dotyczyła głównie Indii.

Przez cztery miesiące nasi goście podróżowali po rozległych terenach tego kraju bez planu, rezerwacji, przewodników, z małą ilością pieniędzy, nie znając lokalnych języków. Przypadkowe spotkania z ciekawymi i życzliwymi ludźmi często stawały się początkiem nowej przygody. Barwne opowieści naszych gości uzupełniane były setkami zdjęć i krótkimi filmami nakręconymi podczas podróży.

Dzięki temu zgromadzona publiczność mogła poznać nie tylko świat wielkich metropolii, ale także zakątki, do których rzadko docierają turyści. Na zakończenie uczniowie mieli również okazję zadać gościom kilka pytań.


Spotkanie z Joanną Grzymkowską – Podolak i Jarosławem Podolakiem rozpoczęło tegoroczne świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół w Siemiatyczach. Jego organizatorami byli nauczyciele bibliotekarze.