Rok 2015/2016

Wiosenny Kiermasz Książki 2016

Wiosenny Kiermasz Książki

W sobotę 14 maja 2016 r. na placu Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej odbył się jubileuszowy, bo już X (!), Wiosenny Kiermasz Książki. Tradycyjnie udział w nim wzięły biblioteki i stowarzyszenia działające na terenie powiatu, a także osoby prywatne. Również tradycyjnie uczestnicy z nadzieją patrzyli w niebo licząc na to, że deszczowe chmury ominą stoiska z książkami. Szczęśliwie i tym razem się udało.

Nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły, pomysłodawcy, współorganizatorzy i uczestnicy kiermaszu, wystawili na sprzedaż książki ze zbiorów oraz dary nieprzydatne w bibliotece. Znalazły się wśród nich np. pozycje z literatury pięknej wycofane już przed laty z listy lektur, a także starsza literatura popularno-naukowa obecna na półkach w większej ilości egzemplarzy. Szkolny kiermasz rozpoczął się pod koniec kwietnia, a jego zakończenie stanowiła majowa impreza miejska.

Stali kiermaszowi klienci od rana czekali na otwarcie stoisk, prawdziwy ruch rozpoczął się jednak nieco później, kiedy minęło bezpośrednie „deszczowe zagrożenie”. Do zakupów zachęcały bardzo niskie ceny, gdyż jednym z głównych celów kiermaszu jest nie tylko uzyskanie środków na zakup nowości, ale również uratowanie starych książek przed zniszczeniem.

Kiermasz przebiegał w sympatycznej atmosferze rozmów o książkach, spotkań i wspomnień. Szczególnie miła była obecność naszych absolwentów, abiturientów oraz uczniów, którzy nie tylko kupowali książki, ale także wspomagali przygotowanie i obsługę szkolnego stoiska. Uzyskane podczas kiermaszu pieniądze, ok. 200 zł, bibliotekarze przeznaczą na zakup nowości czytelniczych.

Poniżej zdjęcia nowości z naszej biblioteki zakupione z pieniędzy uzyskanych z kiermaszu. zapraszamy do ich przeczytania.