Rok 2015/2016

Konkurs Młodych Poetów

Konkurs Młodych Poetów

13 kwietnia 2016 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce podsumowanie XVII edycji Konkursu Młodych Poetów organizowanego przez prof. Alinę Wolszczuk i nauczycieli bibliotekarzy. W tym roku uczniów czekało ogromne wyzwanie- zostali poproszeni o napisanie tekstu poetyckiego w formie hymnu o naszej szkole. Zgłoszone do konkursu utwory oceniało jury w składzie: prof. Ewa Magdalena Iwaniak, prof. Monika Basista oraz Natalia Orłowska, uczennica kl. IIID. Po konsultacjach komisja zdecydowała, że przyzna dwie równorzędne główne nagrody. Otrzymali je: Michał Rozwadowski z kl. IC i Julia Sycewicz z kl. IIIE. Hymn autorstwa Michała zwrócił uwagę jury doskonałą formą, a utwór Julki- treścią odnoszącą się bezpośrednio do naszej szkoły. Dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców oraz organizatorów, zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczyła dyrektor Bożena Krzyżanowska.