Rok 2015/2016

Spotkanie z Agnieszką Korzeniewską

Spotkanie z Agnieszką Korzeniewską

W piątek 12 lutego 2016 r., w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Korzeniewską. Wzięła w nim udział młodzież z kilku klas wraz z nauczycielami oraz dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska. Gościa przedstawiła pani Małgorzata Mioduszewska-Scaduto, inicjatorka spotkania. Pani Agnieszka jest absolwentką naszego liceum, blogerką, autorką książek „Zabiorę cię jesienią do Brukseli” i „W deszczu tańcz”. Pierwsza z nich to szczególny przewodnik po Brukseli, klimatyczne opowieści o miejscach i ludziach; druga to ciepły osobisty „pozytywnik”.

Pisarka opowiadała młodzieży o tym, jak dorastała, poznawała świat i szukała swojego w nim miejsca, ale także o tym jak wydanie pierwsza książki zmieniło jej życie i całą jej wiedzę o sobie samej. Motto : „ Ten kto chce – szuka sposobu, ten kto nie chce szuka powodu” było myślą przewodnią spotkania. Dla autorki słowo „porażka” nie istnieje. Niepowodzenie to rodzaj doświadczenia, które może stać się motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań. Takie postrzeganie rzeczywistości być może wpłynie pozytywnie na życiowe decyzje młodych ludzi. Pani Agnieszka wraca na Podlasie, bo tu są jej korzenie, miejsca i ludzie, których kocha. To one ją ukształtowały, chociaż jak wyznaje, zrozumiała to po latach. Miejmy nadzieję, że młodzież zrozumie to już dziś.

Na szkolne spotkanie pani Agnieszka Korzeniewska przygotowała kilka miłych niespodzianek. Biblioteka otrzymała dwie książki pisarki, a uczniowie mieli okazję spróbować sławnych na całym świecie belgijskich czekoladek oraz wziąć udział w losowaniu upominków. Szczęście w loterii dopisało Kamili Makiej z kl. IA, która wylosowała najnowszą książkę pani Agnieszki z jej autografem.Były też wspólne zdjęcia i rozmowy „w kuluarach”. Całe spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, co jest niewątpliwą zasługą ciepłej osobowości naszego gościa. W podziękowaniu za miłe chwile młodzież wręczyła pisarce kwiaty, a pani dyrektor Bożena Krzyżanowska książkę wydaną z okazji siedemdziesięciolecia LO w Siemiatyczach.