Rok 2015/2016

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny

Do X edycji konkursu fotograficznego, przebiegającej pod tytułem „To, co najpiękniejsze…- powiat siemiatycki w obiektywie”, zgłoszono 18 zdjęć autorstwa ośmiu osób. 14 stycznia 2016 r. w czytelni szkolnej miały miejsce obrady konkursowego jury, które już od dziesięciu lat ocenia prace naszych uczniów. Komisja pracowała w tradycyjnym składzie: pani dyrektor Bożena Krzyżanowska, pani Renata Prokopiak – instruktorka plastyki Siemiatyckiego Ośrodka Kultury oraz państwo Anna i Jacek Wysoccy- fotografowie. Bożena Krzyżanowska podziękowała członkom jury spoza szkoły za współpracę i profesjonalne uwagi, a także przekazała im pamiątkowe dyplomy oraz książki „70 lat LO w Siemiatyczach”.

Zdjęcia oceniane były anonimowo. Komisja zwróciła uwagę na wysoki poziom techniczny i artystyczny tegorocznych prac i uznała, że wszystkie zasługują na nagrody i wyróżnienia.Dwóm uczennicom klasy III C LO przyznano równorzędne I miejsce. Za fotoreporterskie oko i doskonały refleks nagrodę otrzymała Justyna Kruszewska, a za umiejętność zatrzymania chwili i zaskakujące skojarzenia- Małgorzata Tatarczuk. Okazało się, że drugim miejscem wyróżniono również dwie maturzystki. Jury przyznało drugą lokatę Kamili Kamieńskiej z kl. III A LO- za doskonały warsztat i dostrzeżenie abstrakcji w rzeczywistości oraz Magdalenie Kowalczuk z kl. III E za uchwycenie chwili i cudne oczy fotografowanego psiaka. W pracach Zuzanny Kazuli z kl. I A komisja doceniła umiejętność zauważania piękna przyrody z bliska i z daleka. Jury przyznało również trzy wyróżnienia: Magdalenie Morzy z kl. III C LO- za dobrą kompozycję i wrażliwość na piękno, Paulinie Kiczko z kl. I B LO- za dobrą technikę i umiejętność obserwacji, Dianie Piotrowskiej z kl. III A – za ciekawe spojrzenie na przestrzeń i intrygujące światło.

Autorzy i ich zdjęcia:

Justyna Kruszewska (nr 8)
Kamila Kamieńska (nr 7)
Magdalena Kowalczuk (nr 6)
Magdalena Morzy (nr 5)
Diana Piotrowska (nr 4)
Małgorzata Tatarczuk (nr 3)
Zuzanna Kazula (nr 2)
Paulina Kiczko (nr 1)


Z okazji jubileuszu konkursu w ty roku także społeczność szkolna mogła wybrać najpiękniejsze zdjęcia. W głosowaniu, które trwało od 11 do 15 stycznia, udział wzięło 127 osób. Najwięcej, bo aż 46 osób zagłosowało na zdjęcia z numerem 8, czyli prace Justyny Kruszewskiej z kl. IIIC, w związku z czym to właśnie w jej ręce trafiła pierwsza nagroda publiczności.

Podsumowanie konkursu fotograficznego i rozdanie nagród miało miejsce 19 stycznia 2015 w bibliotece szkolnej. Nagrody i dyplomy wręczyła młodym miłośnikom fotografii pani dyrektor Bożena Krzyżanowska. Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze, a nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców oraz Księgarnia Pod Kasztanem.