Rok 2014/2015

Wiosenny Kiermasz Książki 2015

Wiosenny Kiermasz Książki

W naszej szkole Wiosenny Kiermasz trwał w tym roku od początku maja – uczniowie i pracownicy mogli kupić książki po atrakcyjnych cenach w bibliotece szkolnej. Miejski finał kiermaszu miał miejsce 23 maja 2015 r. na placu przy synagodze. Już po raz dziewiąty zorganizowały go biblioteki powiatu siemiatyckiego oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury. Celem imprezy jest promocja książki i czytelnictwa, ratowanie nieprzydatnych w bibliotekach i domach prywatnych książek oraz pozyskanie funduszy na zakup nowych wydawnictw lub inne cele charytatywne.

Tegoroczna kapryśna pogoda do końca trzymała organizatorów i kupujących w niepewności. Przed godz. 9.00, kiedy zaczęto rozstawiać stoiska, nad placem pojawiły się chmury i zaczął padać deszcz. Sytuację ratował nieco namiot, ale cóż to za kiermasz książki w strugach deszczu! Na szczęście dla wszystkich deszcz się rozmyślił, więc impreza mogła się rozpocząć, choć słońce w tym roku ani na chwilę się nie pojawiło.

Nauczycielom bibliotekarzom z naszej szkoły w przygotowaniu i prowadzeniu kiermaszu pomagali uczniowie, tegoroczni maturzyści – Luiza Bergcholc i Mateusz Mazur oraz, jeszcze w szkole, Natalia Dudicz z kl. II E. Bez pomocy Luizy i Mateusza trudno by było zdążyć na czas z noszeniem ławek, rozstawianiem książek, ich pieczętowaniem i sprzedażą. Choć aura nie sprzyjała, jak co roku nie zawiedli stali „kiermaszowi bywalcy”. Cieszymy się, że ich grupa powiększa się z roku na rok i są wśród nich uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Tradycyjnie za pieniądze uzyskane ze sprzedaży książek zostaną zakupione nowości czytelnicze do biblioteki szkolnej.