Rok 2014/2015

Spotkanie z T. Sekielskim

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim

10 marca 2015 r. odwiedził naszą szkołę Tomasz Sekielski, znany dziennikarz, reporter telewizyjny i autor powieści sensacyjnych. Towarzyszyła mu żona Anna, obecnie przewodniczka po naszym regionie, osoba zafascynowana przyrodą, historią i tradycjami Podlasia. Państwa Sekielskich przywitała dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska oraz inspiratorka spotkania – Jolanta Grzymkowska.

Z uwagi na duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli, spotkanie miało miejsce w największej szkolnej klasie- sali fizycznej. Informował o nim plakat wykonany przez Luizę Bergcholc, laureatkę trzech wojewódzkich konkursów plastycznych „Czy znasz twórczość…?”.

Pan Sekielski mówił przede wszystkim o swojej pracy dziennikarza, np. zdradził słuchaczom jak wygląda realizacja jego autorskiego programu „Po prostu”. Program ten dotyczy społeczno-politycznych spraw międzynarodowych i emitowany jest w co drugą środę na antenie TVP1.

Tomasz Sekielski od kilku lat, wraz z rodziną, mieszka na Podlasiu. W odpowiedzi na pytanie, dlaczego państwo Sekielscy podjęli decyzję o przeprowadzce w nasze strony, uczestnicy spotkania usłyszeli opowieść o fascynacji podlaskim krajobrazem i rzeką Bug, o poszukiwaniu miejsca na dom i o jego odnalezieniu. Uczniowie zainteresowani byli również kulisami powstawania powieści sensacyjnej „Sejf”, której akcja toczy się m.in. w Mielniku i Siemiatyczach. Padło wiele pytań w związku z treścią książki, jej bohaterami i miejscem akcji.


Znany dziennikarz rozbawił młodą publiczność opowieścią o swoich licealnych czasach, wspomniał o trudnych wyborach i o rodzącej się już wtedy pasji – dziennikarstwie radiowym. Z perspektywy człowieka, który odnalazł swoje przeznaczenie radził młodzieży, by przede wszystkim dążyła w życiu do realizacji własnych marzeń. Tomasz Sekielski okazał się niezwykle otwartym człowiekiem i ciekawym rozmówcą, czym wzbudził sympatię uczniów. W podziękowaniu za spotkanie młodzież wręczyła gościom kwiaty i książkę „70 lat Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach”.

Po spotkaniu był czas na pamiątkowe autografy, krótką rozmowę, wspólne zdjęcia oraz zwiedzenie Muzeum Szkolnego, gdzie Pan Sekielski wpisał się do pamiątkowej księgi.