Rok 2014/2015

Konkurs Młodych Poetów

KONKURS MŁODYCH POETÓW

„Mój wirtualny świat” – to temat tegorocznej, szesnastej, edycji Konkursu Młodych Poetów. Dwanaście przesłanych na konkurs wierszy oceniało jury w składzie: prof. Ewa Iwaniak - przewodnicząca, prof. Monika Basista oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Jakub Sidorowicz z kl. II D. Konkurs od początku jego istnienia organizuje prof. Alina Wolszczuk i nauczyciele bibliotekarze.

Podsumowanie konkursu miało miejsce 4 marca 2015 r. w czytelni szkolnej. Imprezę prowadziły uczennice z kl. III B – Luiza Bergcholc i Karolina Pielach. Obecni na uroczystości uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie kilka wartych uwagi wydarzeń dotyczących historii Internetu.

Publiczność zgromadzona w czytelni dowiedziała się, jak młodzież naszego liceum postrzega swój wirtualny świat słuchając konkursowych wierszy. Zanim jury ogłosiło werdykt wystąpiła Angeliki Nikołajuk z kl. II E. Angelika tańczy, gra na gitarze, śpiewa i komponuje. Podczas koncertu wykonała trzy utwory, w tym własną kompozycję.

Na zakończenia spotkania przewodnicząca jury, prof. Ewa Iwaniak, podsumowała wyniki konkursu i ogłosiła werdykt. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Piotrowska z kl. I A, drugie - Aleksandra Niewierowska z kl. I C, a trzecie Karolina Kryńska z kl. III D. Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców i Księgarnię „Pod Kasztanem”, wręczyła dyrektor Bożena Krzyżanowska.