Rok 2014/2015

pszp logo2

 

Jakub Ćwiek

27 listopada 2014 r. podczas konferencji nauczycieli bibliotekarzy w Białymstoku miało miejsce podsumowanie piątej edycji projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w projekcie osiągając sukcesy w organizowanych w jego ramach konkursach.

Bohaterem tegorocznego konkursu „Czy znasz twórczość…?” dla szkół ponadgimnazjalnych był Jakub Ćwiek- pisarz, animator kultury, konferansjer, dziennikarz, felietonista, scenarzysta, miłośnik i znawca popkultury.

Do szkolnego etapu konkursu czytelniczego zgłosiło się dziewięcioro uczniów. Test sprawdzający znajomość dwóch powieści („Ciemność płonie”, „Dreszcz”) oraz trzech opowiadań z tomu „Kłamca” młodzież napisała 21 października 2014 r. w czytelni szkolnej.

W plastycznej formie konkursu wzięły udział dwie uczennice. Ich plakaty promujące twórczość Jakuba Ćwieka zostały przekazane do Białegostoku.

Najlepsi w etapie szkolnym konkursu okazali się: Radek Mikowski z kl. II D, Krzysiek Arcimowicz z kl. III A, Sebastian Koziejuk z kl. II C i Julia Sycewicz z kl. II E. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród książkowych, ufundowanych przez Radę Rodziców, miało miejsce 27 października 2014 r. w bibliotece szkolnej, a wręczyła je dyrektor Bożena Krzyżanowska.


Młodzież uczestnicząca w konkursie oraz uczniowie z klasy II C LO wraz z opiekunami, prof. Moniką Basistą i prof. Jolantą Grzymkowską, wzięła udział w spotkaniu z Jakubem Ćwiekiem. Miało ono miejsce 30 października 2014 r. W Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku.

Młody pisarz okazał się człowiekiem otwartym, łatwo nawiązującym kontakt z publicznością. Na pytania młodzieży odpowiadał z humorem, mówił o swoich zainteresowaniach, pracy oraz realizowaniu marzeń i pasji. Wiedza Jakuba Ćwieka na temat kultury popularnej- literatury, filmu, muzyki, gier komputerowych- zrobiła na słuchaczach ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania można było poprosić pisarza o autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

13 listopada 2014 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, podczas międzyszkolnego etapu konkursu czytelniczego, naszą szkołę reprezentowali: Radek Mikowski, Sebastian Koziejuk i Julia Sycewicz.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie „Czy znasz twórczość Jakuba Ćwieka?” zostały wręczone 27 listopada 2014 r. podczas konferencji nauczycieli bibliotekarzy. Zauważeni w konkursie międzyszkolnym uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody z rąk dyrektor szkoły p. Bożeny Krzyżanowskiej 8 grudnia 2014 r. W konkursie plastycznym dwie z trzech równorzędnych nagród przyznane zostały siemiatyckim uczennicom- Luizie Bergcholc i Karli Drewnowskiej. W konkursie czytelniczym wyróżnienia otrzymali: Julia Sycewicz i Sebastian Koziejuk.

Laureaci konkursu