Rok 2014/2015

MMBS 2014

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2014

Październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”, rozpoczęły się reklamą inicjatyw realizowanych przez bibliotekę. Tradycyjnie przygotowana została gazetka okolicznościowa, zachęcano uczniów do skorzystania z wolnego dostępu do półek oraz zorganizowano szkolny etap konkursu „Czy znasz twórczość Jakuba Ćwieka”.

W tym roku świąteczne działania skoncentrowały się wokół powiększania i uatrakcyjniania księgozbioru. Dzięki akcji „Uporządkuj swoje półki z książkami” do biblioteki szkolnej trafiło ponad sto woluminów. Jak co roku kilka klas wzięło udział w akcji „Podaruj książkę bibliotece”, dzięki czemu czytelnicy otrzymają kilka nowych i bardzo poszukiwanych tytułów. Nauczyciele bibliotekarze zorganizowali również kiermasz książek i kiermasz ciasta, z których dochód został przeznaczony na zakup nowości.

Spośród imprez przygotowanych z okazji MMBS największą popularnością cieszył się z pewnością kiermasz ciasta przebiegający pod hasłem „Bo czytanie jest słodkie…”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, administracja i oczywiście uczniowie. Wypieki w każdy październikowy wtorek sprzedawała młodzież i bibliotekarze. Podczas przerwy rozpoczynającej kiermasz panował największy ruch - wtedy był największy wybór i można było „upolować” swoje ulubione ciasto, np. blok lub 3-bit. O tym, że wszystkie ciasta smakowały świadczyła stuprocentowa sprzedaż i duże zainteresowanie przepisami na poszczególne wypieki. Pieniądze uzyskane z kiermaszu ciasta oraz kiermaszu książek przeznaczone zostaną na zakup nowości do biblioteki szkolnej.